„Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” wykład dr Magdaleny Żadkowskiej w ramach Miesiąca Praw Kobiet 27 marca

Zapraszamy do ostatniego marcowego wykładu w ramach Miesiąca Praw Kobiet! Ostatni wykład brzmi „Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji?” i poprowadzi go dr Magdalena Żadkowska!

Wykład odbędzie się o 11:30 27 marca w auli S204 na Wydziale Nauk Społecznych.

Poniżej opis wykładu, z biogramem można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Wykład, ma na celu przyjąć perspektywę studentów i studentek Szkół Doktorskich i odpowiedzieć na pytania dotyczące wpływu płci na karierę naukową na jej początku:

• Z czego wynikają dysproporcje płci w nauce?
  • Czy akcje afirmacyjne dla kobiet są jeszcze potrzebne?
  • Jakie są dobre praktyki inkluzywnej nauki?
  • Czy możliwe jest zrównoważone podejście do pracy naukowej?
  • Kiedy osiągniemy w nauce równość?

Spotkanie organizuje Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Data publikacji: czwartek, 21. Marzec 2024 - 10:28; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Marzec 2024 - 10:30; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz